Spotkanie DKK w oddziale dla dzieci i młodzieży

3 czerwca młodzi czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się aby porozmawiać o książce Barbary Gawryluk „Moje Bullerbyn”.

Dwa domy, dwa kraje, odrębne środowiska kulturowe i nowy język - to znak naszych czasów i wynik coraz większej mobilności pracowników. Rzadko bowiem zdarza się, że całkowicie odcinamy się od rodzinnego miasta czy kraju, zazwyczaj planujemy powrót, asekuracyjnie nie likwidując swojego dobytku.Takie dwa domy ma też Natalka, bohaterka powieści. „Moje Bullerbyn” to książka, którą powinno przeczytać każde dziecko przebywające przy rodzicach na „emigracji zarobkowej” oraz każda „eurosierota” w kraju. Ale nie tylko, bowiem Gawryluk udało połączyć się szkolną historię nastolatki z wędrówkami po Junibacken, w którym można wejść do miejsc, o których opowiadała w swoich książkach Astrid Lindgren.„Moje Bullerbyn” jest książką również dla rodziców, którzy muszą być świadomi wewnętrznej walki toczonej przez ich dziecko.

Na kolejne spotkanie o książkach wśród książek zapraszamy już 24 czerwca.