Podopieczni WTZ w bibliotece

10 i 17 sierpnia naszą bibliotekę odwiedzili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubawie. Była to ich pierwsza wizyta jako grupy
w tym miejscu. Spotkanie miało na celu zapoznanie z biblioteką publiczną i jej księgozbiorem oraz poznanie Drogi książki od autora
do czytelnika.

W czytelni uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali informacji o tym,  jak długą drogę przechodzi książka zanim możemy ją przeczytać.
Ku zdumieniu wszystkich okazało się, że zanim książka znajdzie się w rękach czytelnika, musi przejść szereg różnego typu czynności. Następnie mieli możliwość przejść między regałami w wypożyczalni dla dorosłych, zapoznać się z niezwykle przyjazną wypożyczalnią dla dzieci i młodzieży. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądali. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły książki z ilustracjami 3D. Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów zgodnie z hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę” nie będą nas omijać.