WIOSENNE spotkanie DKK dla dorosłych

Dnia 03 kwietnia w wypożyczalni dla dorosłych odbyło się wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Przedmiotem dyskusji była książka E. Vilar – „Siedem pożarów Modemoiselle”.

Przykuwa ona uwagę przepiękną okładką, na której smak, wyrafinowanie, elegancja i prostota płynnie się łączą, tworząc obrazek, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Opowiada skomplikowaną historię miłosną, a tytułowe pożary są pięknym symbolem gorącej miłości. Książkę czyta się szybko, przyjemnie, wręcz jednym tchem. Napisana jest dowcipnie, lecz nie głupio. Od razu widać, że jest to typowy romans i nie może się inaczej skończyć niż typowym happy endem, jednak coś "Siedem pożarów..." odróżnia od typowych miłosnych czytadeł. Dużo jest w książce ciekawych przemyśleń, często trafnych i bardzo dojrzałych. Stanowią ciekawy kontrast w stosunku do głównego wątku. To intrygująca opowieść z humorem i charakterem.

Jednym słowem: książka o banalnej tematyce miłości napisana w bardzo niebanalny sposób.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 09.05.2017 r. na godz. 16.00