Kolorowy Tydzień Bibliotek w lubawskiej bibliotece.

Bardzo hucznie Miejska Biblioteka Publiczna w Lubawie obchodziła tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Loteria fantowa dla czytelników, kiermasz książki, uroczysty wygląd biblioteki - to tylko niektóre niespodzianki, jakie przygotowała biblioteka z tejże okazji. Ze sporym zainteresowaniem spotkała się wystawa prezentująca najcenniejsze zbiory biblioteki pt. „Nasze cymelia”. Jak przystało na prawdziwie wielkie święto, było również dużo gości. W lubawskiej bibliotece odbyło się Spotkanie Bibliotekarzy z całego powiatu iławskiego. Podczas spotkania zaprezentowano działania i pomysły, które realizowano w naszej bibliotece w zakresie promocji czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych. Zjazd był też okazją do wymiany poglądów oraz pokazania dobrych praktyk związanych z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek. Spotkanie miało sprzyjać również integracji środowiska bibliotekarzy zajmujących się aktywną promocją książki i czytelnictwa. Dziękujemy wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom Bibliotekarzom za przybycie i za wspaniałą atmosferę spotkania.

Bardzo szczególnymi gośćmi w Tygodniu Bibliotek były dzieci. W uroczystym Bajkowym Korowodzie odwiedzili nas milusińscy z Przedszkola Miejskiego oraz Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia i Bajkolandia. Dzieci były przebrane za postaci z bajek, co sprawiało wrażenie jakby „ożyły” bajkowe książki. Biblioteka na ten tydzień wiosennie „zakwitła kolorowymi balonikami”, które rozdano przedszkolakom.

Dziękujemy Wszystkim, którzy sprawili, iż to święto Biblioteki było tak wyjątkowe. Dodatkowo podziękowania składamy Warsztatom Terapii Zajęciowej za wypożyczenie „bajkowych strojów” oraz Dominice Truszczyńskiej, Patrycji Łątkowskiej i Marcelinie Gryz z Młodzieżowej Rady Miasta oraz ich opiekunowi, pani Iwonie Pruchniewskiej za pomoc w spotkaniach z przedszkolakami.