W DKK dla dorosłych „zostałyśmy światowcami”

Podczas grudniowego spotkania DKK dla dorosłych omawiałyśmy książkę „Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami” Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny.
Książka wydana w ciekawej formie – dwugłosu, podzielona na przezabawne opowieści, wzajemnie się uzupełniające, a czasami odrębne. Autorzy ukazują absurdy PRL w czasie podróży słynnym statkiem „Stefan Batory”, kiedy to nasi rodacy w większości jeździli handlować i kupować za zagranicę różne dziwne towary np. plastikowe dywany w Holandii, czy kożuszki w Turcji. Wspominają jak sprzedali trzy paczki papierosów za zawrotną sumę pieniędzy. I byli jednymi pasażerami, którzy interesowali się zabytkami, walorami turystycznymi odwiedzanych krajów. Niezwykła inteligencja, erudycja i poczucie humoru panów Manna i Materny, połączone z piękną polszczyzną to prawdziwa uczta czytelnicza. Mimo humorystycznej treści książka niesie głębokie wnioski, które uzmysłowiły nam o postawach, zachowaniach Polaków w czasach słusznie minionych i współczesnych, kiedy to Polacy wreszcie jak inne narodowości zwiedzają cały świat, po to, aby zwiedzać, a nie handlować. Książkę czyta się z ogromną przyjemnością. POLECAMY !

Zapraszamy na kolejne spotkanie już w 2018 roku – 2 stycznia (wtorek) na godz. 16.00.