im. Teofila Ruczyńskiego w Lubawie

„Kronika wspomnień ks. Alfonsa Sylki”

Zapraszamy do zakupu książki dostępnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie;)

„Kronika wspomnień ks. Alfonsa Sylki” - Andrzej Korecki   -  35 zł

Ks. Alfons Sylka urodził się 29 grudnia 1909 roku w Kolonii nad Renem. 1 lipca 1946 roku otrzymał dekret na administratora parafii w Lubawie, a 16 lutego 1949 roku został jej proboszczem. We wrześniu 1962 roku odbyła się w parafii lubawskiej wizytacja duszpasterska ks. biskupa ordynariusza Kazimierza Józefa Kowalskiego. Biskup polecił ówczesnemu proboszczowi – ks. Sylce pisać kronikę z najważniejszych wydarzeń w życiu parafii w Lubawie. Ks. Sylka w swojej kronice opisuje wydarzenia od początku wyzwolenia, czyli od stycznia 1945 roku, a kończy dwa tygodnie przed swoją śmiercią, czyli w maju 1973 roku. (Martyna Pryba)

Praca w sobotę

W listopadzie BIBLIOTEKA czynna w soboty: 10.11. oraz 24.11.2018r.

Zapraszamy! :)