im. Teofila Ruczyńskiego w Lubawie

„Czym skorupka za młodu nasiąknie...” – „Delfinki” z wizytą w bibliotece

W środę 6 czerwca naszą bibliotekę odwiedziły „Delfinki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie. Była to pierwsza wizyta dzieci w naszej bibliotece. Przedszkolaki  wzięły udział w zajęciach „Tam, gdzie mieszkają książki”. Chętnie obejrzały kolorowe, bogato ilustrowane książki dla dzieci. Pomogły Królewnie uporządkować Bajkową Krainę, w której zła czarownica wszystko pomieszała. Wysłuchały opowieści o małpce, żyrafie. Z samolotem Piotrusiem wybrały się w podróż do Afryki. Na twarzach cztero i pięciolatków widać było wiele emocji. Na zakończenie wizyty dzieci dostały słodki poczęstunek, zaś same wręczyły kolorowe podziękowanie za spotkanie.

Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Praca w sobotę

W kwietniu