Narodowe Czytanie w lubawskiej bibliotece

W sobotę 8 września w lubawskiej bibliotece w ramach akcji Narodowe Czytanie czytano Przedwiośnie S. Żeromskiego. Na początku odczytano specjalny okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy
z zaproszeniem do czytania oraz zapoznano się z historią Narodowego Czytania. Potem zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o Stefanie Żeromskim i Przedwiośniu. Następnie przystąpiono do czytania przygotowanej z tejże okazji adaptacji dzieła. W czytanie włączali się kolejno wszyscy przybyli na to spotkanie. Z okazji Narodowego Czytania zorganizowano w bibliotece specjalną wystawę i plakat, poświęconą Stefanowi Żeromskiemu i Przedwiośniu. Podniosła atmosfera, jaka towarzyszyła spotkaniu, osobiste refleksje i dyskusja sprawiły, iż lubawskie Narodowe Czytanie, mimo niestety bardzo małej frekwencji było naprawdę niezwykłe. Spotkanie okraszone byłą kawką, herbatką i słodką niespodzianką. Wszyscy zebrani mieli okazję popieczętować swoje egzemplarze Przedwiośnia specjalną okolicznościową pieczęcią, przysłaną bibliotece z Kancelarii Prezydenta RP. Jeśli jest ktoś zainteresowany, może przyjść do naszej instytucji i również skorzystać ze stempla. Przybyli na spotkanie otrzymali również Certyfikaty Uczestnictwa Narodowego Czytania 2018.