im. Teofila Ruczyńskiego w Lubawie

DKK- dyskusja wokół Cafe Auschwitz D.Brauns’a

Co byście zrobili, gdyby pewnego razu, kiedy jak zwykle popijaliście herbatkę w ulubionej kawiarni, przysiadłaby się do Was osiemdziesięcioparoletnia osoba z tatuażem numeru obozowego na przedramieniu?

Właśnie w tej książce – takie niespodziewane spotkanie przeradza się w dziwną przyjaźń. Dwaj mężczyźni wybierają się do muzeum Auschwitz-Birkenau. Następnie Alex rusza do Niemiec, aby odnaleźć Wegenera, byłego nazistę, żołnierza, którego losy splotły się w Birkenau z losami Janusza.

Warto przeczytać „Café Auschwitz”, bo jest to spojrzenie z innej perspektyw na obozy od tego, do którego przywykliśmy. Budujące jest to, że Alex nie ucieka przed problemem, a Janusz nie obarcza odpowiedzialnością za doznane krzywdy z definicji wszystkich Niemców.

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych 22.10..2018 r. godz. 16.00

Praca w sobotę

W listopadzie BIBLIOTEKA czynna w soboty: 10.11. oraz 24.11.2018r.

Zapraszamy! :)