Spotkanie DKK pachnące świętami…

Inspiracją dla Dyskusyjnego Klubu Książki była tym razem wyjątkowo klimatyczna książka. „Zapach świeżych malin” Krystyny Wasilkowskiej-Frelichowskiej to ciepła, sielska, klimatyczna, rodzinna opowieść o czasach, które już nie wrócą plus ciekawe przepisy kulinarne. Do tego w pięknej szacie graficznej. Autorka odwołuje się do pamięci sensualnej, znaczy takiej gdzie zapamiętujemy codzienne wydarzenia za pomocą zmysłów. Czytając książkę niejednokrotnie przywoływałyśmy wspomnienia kojarzone ze smakiem jakiejś potrawy, czy osób które je niepowtarzalnie przyrządzały. Opowiadałyśmy również o swoich, przepisach, smakach i zapachach kulinarnych.

Jako że było to spotkanie przedświąteczne, nie zabrakło też prezentów. W nawiązaniu do „zapachami przepełnionej książki” wszyscy obdarowani zostali aromatyczną białą herbatką jaśminową.

Życzymy wszystkim czytelnikom cudownie pachnących świąt w klimatach tych, które nasza pamięć przywołuje jako najmilsze. Niech Świąteczne  przemyślenia i spotkania w rodzinnej atmosferze pomogą nam  zwolnić w życiowej gonitwie i pozwolą cieszyć się z tego, co TU i TERAZ. A gdy już zwolnimy, to umiejmy cieszyć się poprzez nasze wszystkie zmysły. Rzecz jasna pachnącą nowością książką także. J

Na kolejne DKK spotkanie zapraszamy 3 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00