O talentach i nie tylko..

Spotkanie z artystką Marią Orlicz

13 czerwca w lubawskiej bibliotece odbyło się spotkanie z  Marią Orlicz, na które przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubawie wraz z nauczycielami Stanisławem Grzywaczem, Michałem Kanterewiczem oraz Arkadiuszem Doboszem. Już od maja można w bibliotece oglądać prace artystki. Jest to już Jej druga autorska wystawa u nas. Podczas spotkania autorka opowiedziała młodzieży o swoich pracach, technikach, które stosuje, o swoich inspiracjach i pasjach. Przybliżyła również ogólne zagadnienia o szeroko rozumianych pojęciach: talent i  motywacja, a także o możliwościach samorozwoju. Prezentacja multimedialna i sama prelekcja były bardzo dobrze przyjęte przez zebranych, którzy w milczeniu i skupieniu wysłuchali artystki. Na koniec młodzież obejrzała wystawę, a dzięki obecności autorki mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć konkrety dotyczące danych prac.

Dziękujmy naszej rodzimej artystce Marii Orlicz oraz nauczycielom i uczniom przybyłym na spotkanie.

Zachęcamy do oglądania wystawy, która będzie gościć w naszej bibliotece do końca lipca.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich domorosłych twórców (szeroko rozumianych - fotografia, literatura, malarstwo, rzemiosło artystyczne, rękodzieło), a także hobbystów i kolekcjonerów (zwłaszcza przedmiotów niekonwencjonalnych) do zaprezentowania swojej twórczości i zbiorów w naszej lubawskiej bibliotece.

Fotorelację można zobaczyć na naszej stronie na facebooku