Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubawie

30 sierpnia spotkał się Dyskusyjny Klub Książki w Lubawie. Podczas wakacyjno-urlopowego czasu czytaliśmy książkę Magdaleny Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy” . Na okładce zacytowano wypowiedź Katarzyny Bondy- „wzruszenie gwarantowane”.

I rzeczywiście…

Wzruszająca opowieść o różnych obliczach miłości wykradzionych wojnie, życiowych wyborach i rodzinnych tajemnicach, które wpływają na nas bardziej niż myślimy.

Przesłanie książki można by ująć słowami „
"Staram się nie myśleć, "co by było gdyby", bo to niczego nie zmieni. Lepiej przeznaczyć czas na robienie dobrych rzeczy, niż na rozpamiętywanie i rozliczanie tych złych. lepiej planować przyszłość, niż zastanawiać się, jak mogłaby wyglądać teraźniejszość, gdyby ktoś kiedyś podjął inne decyzje."

„Nie warto czekać na okazję, bo gdy się nadarzy, może nas rozczarować. Trzeba żyć chwilą, łapać życie takim, jakie jest. O nie trzeba dbać, pielęgnować. Korzystać z każdego dnia i nie marnować czasu na rozliczanie przeszłości, tylko budować cudowną przyszłość, skupiać się na teraźniejszości''.

Polecamy na nadchodzące długie jesienno-zimowe wieczory.

Kolejne spotkanie za miesiąc J