Narodowe Czytanie 2022

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania była obchodzona w naszej bibliotece 2 oraz 8 września. W  ramach akcji  czytano Ballady i Romanse A. Mickiewicza. Zainaugurowaliśmy ją 2 września podczas spotkania, na które przybyli miłośnicy klasyki polskiej, a wśród nich m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubawie wraz z opiekunami. W czwartek 8 września gościliśmy podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z panią kierownik i opiekunami. Na początku odczytano specjalny okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy  z zaproszeniem do czytania oraz zapoznano się z historią Narodowego Czytania. Potem zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną pt. Adam Mickiewicz – ciekawostki z życia wieszcza  oraz  charakterystykę Ballad i Romansów. Następnie przystąpiono do czytania dzieł. W czytanie włączali się kolejno wszyscy przybyli na to spotkanie. Podniosła atmosfera, jaka towarzyszyła spotkaniu, osobiste refleksje i dyskusja sprawiły, iż lubawskie Narodowe Czytanie, było naprawdę niezwykłe.

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania oraz czytającym wybrane utwory.