O wilkach w DKK

Dnia 27 września o godz. 16.00 spotkał się Dyskusyjny Klub Książki. Fakt dotknięcia przez książkę Marii Nurowskiej „Nakarmić wilki”, zanurzenia w bieszczadzkim klimacie i zaintrygowania społecznością wilków sprawił, iż nasze spotkanie miało bardzo wyjątkowy charakter. Najpierw sporo czasu poświęciliśmy na rozmowę o zmarłej w tym roku Marii Nurowskiej, o jej przyjaźniach, niezwykłym życiu, miłości do gór i jej poglądach. Dopiero później klimat książki oczarował nas cudownością świata fauny. Dyskutowaliśmy o niesamowitych zwyczajach wilków. Pełni podziwu dla tego gatunku omówiliśmy też ciekawostki dotyczące innych zwierząt, o których większość z nas nie miała pojęcia. Książka bardzo nam się podobała i z przyjemnością sięgniemy po drugą część, czyli „Requiem dla wilka”.

Kolejne spotkanie za miesiąc. ZAPRASZAMY J