Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich w lubawskiej bibliotece

17 października 2022 r. gościły w naszej bibliotece Anna Seniuk oraz jej córka Magdalena Małecka-Wippich.  To spotkanie autorskie było dla nas WIELKIM ŚWIĘTEM.  Dwie wielkie osobowości, ogromny bagaż doświadczeń, przeżyć, historii i przejść. Spotkanie autorskie oparło się generalnie o książkę „Nietypowa baba jestem”, której autorką jest właśnie córka Anny Seniuk. Obie Panie opowiadały o swoim życiu, które z racji wielkiej aktywności aktorskiej pani Anny niesie wiele ciekawych, często humorystycznych wydarzeń. Poza tym ogromną przyjemnością było słuchać o osobach bliskich pani Seniuk m.in. Janie Nowickim, Jerzym Zborowskim, Aleksandrze Bardinim, Zbigniewie Herbercie, Piotrze Adamczyku, Andrzeju Kopiczyńskim, Romanie Kłosowskim i wielu, wielu innych. Pani Anna Seniuk jest również profesorką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy ze studentami. Publiczność miała też okazję obejrzeć nigdzie nie publikowane fotografie z jej rodzinnych zbiorów i posłuchać prywatnych historii o rodzinie. Aktorka opowiedziała również o poza kuluarowych sytuacjach, niejednokrotnie bardzo zabawnych. Padło też mnóstwo wartościowych przesłań, które stanowią fundament życiowej postawy aktorki, m.in. „nie kłam”, „starość ma swoje przywileje-można już mówić to, co się chce”. Pani Seniuk jest cały czas aktywną aktorką Teatru Narodowe w Warszawie i występuje od niedawna w bardzo ciekawym monodramie, którego fragment zaprezentowała. Podziwialiśmy jej ekspresję, cudowny temperament, wielką klasę, poczucie humoru, dystans do siebie, niesamowitą pamięć i ogromne ciepło , które sprawiło, iż spotkanie było po prostu cudowne. Publiczność, a byli nią nasi najaktywniejsi, ukochani czytelnicy była zachwycona i zauroczona wielkim kunsztem warsztatu i osobowością obydwu Pań. Córka z ogromną naturalnością dotykała wielu rodzinnych sytuacji, dzięki czemu spotkanie miało bardzo familijny i ciepły charakter.

Otrzymawszy tak wiele dobra od naszych gości Anny Seniuk i Magdaleny Małeckiej-Wippich, życzymy Im, aby to dobro wracało do Nich w przeróżnych postaciach i dawało co najmniej tyle radości, ile wczoraj obydwie Panie dały wszystkim uczestnikom spotkania.