Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubawie

Dnia 24 października spotkał się Dyskusyjny Klub Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Stanisława Łubieńskiego „Dwanaście srok za ogon”. Książka inna niż wszystkie dotąd czytane przez klubowiczki. Napisana przez prawdziwego pasjonata i to czuć na każdej stronie. "Dwanaście srok za ogon" naszpikowana jest ciekawostkami, anegdotami i odniesieniami do popkultury, dzięki czemu czyta się ją niesamowicie przyjemnie.
Bardzo przyjemny w odbiorze zbiór esejów o birdwatchingu. W wielu kwestiach dotyczących ptaków w Polsce i na świecie otwiera oczy nam czytającym i uwrażliwia na tajemnice z życia ptaków. Od pierwszej strony uderza czytelników piękny styl, wręcz poetycki i czułość z jaką autor pisze o ptakach. Smaczku dodają dykteryjki od Chełmońskiego, przez Jamesa Bonda do Hitchcocka i François Mitterranda.
Znakomite eseje, trzeba czytać, czytać, a potem słuchać, słuchać, słuchać  i głowę zadzierać…