Spotkanie Amazonek z … Biblią Gutenberga

Upalne czwartkowe popołudnie Amazonki z Lubawy spędziły na kolejnej już z cyklu „Literackiej herbatce” w wypożyczalni dla dorosłych. Z racji tegoż upału nie było mrożących krew w żyłach opowieści ani chłodnej atmosfery. Wręcz przeciwnie - podjęto gorący jak w każdej bibliotece temat- a mianowicie-książka, biblioteka i czytelnik. Nie mogłoby być rozmowy o książkach bez prezentacji skarbu biblioteki, jakim jest faksymile Biblii Gutenberga. Opowieści o jej historii, budowie a także sama możliwość bezpośredniego kontaktu z Biblią były dla Pań nie lada gratką. Zainteresowaniem cieszyły się również informacje o różnego typu rekordach związanych z książką, np. najgrubsza, najcięższa, najdroższa, najpopularniejsza - książka, największa biblioteka itp. Na „deser” podano humorystyczne historie związane z książką i biblioteką - niektóre z życia wzięte.
Dziękujemy Paniom za przemiłą atmosferę spotkania i już dziś zapraszamy na kolejną „Literacką herbatkę” w bibliotece.