Spotkanie z książką w bibliotece

Dnia 07 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili najmłodsi czytelnicy – 4-latki oraz uczniowie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej w Rożentalu. Dzieci czynnie uczestniczyły w dyskusjach

o bibliotece i książkach. Najmłodsi z dużą uwagą wysłuchali opowiadania Alii Zobel-Nolan pt. Gwiazdko, gwiazdko. Razem z misiem liczyli gwiazdki i wyobrażali sobie wszystkie cudowne rzeczy, o których się marzy. Starsze dzieci wysłuchały wiersza Krystyny Wodnickiej  „W bibliotece” oraz opowiadania „Bajeczny sen”.  Następnie rozwiązywały zagadki związane z tytułami bajek i wierszyków dla dzieci. Głównym celem spotkań było zapoznanie dzieci z biblioteką, propagowanie idei głośnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.