Regionalna lekcja historii.

W dniach 15 i 17 czerwca uczniowie klas: III-IV i V-VI ze Szkoły Podstawowej w Rożentalu, mieli możliwość uczestniczenia w lekcji historii poświęconej 800- leciu chrztu Lubawy i Ziemi Lubawskiej, zorganizowanej w naszej bibliotece. Przyjęcie chrztu przez pana lubawskiego grodziska Surwabuno, to przełomowy moment w historii Lubawy. Jak doszło do chrztu? Jaki był jego przebieg? Jakie znaczenie dla miasta miało 500 lat władzy biskupów chełmińskich? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w zbiorach regionalnych naszej biblioteki. Uczniowie okazali duże zainteresowanie tematem związanym z lokalną historią. Chętnie uczestniczyli w pogadance, która przybliżyła im wydarzenia dotyczące historii naszej okolicy.
Bardzo dziękujemy Bractwu Rycerskiemu Zamku Lubawskiego, którego członkowie zajmują się odwzorowywaniem zwyczajów i realiów średniowiecznych, za uatrakcyjnienie zajęć.

Szerszą fotorelację można zobaczyć na naszej stronie na facebooku