Spotkanie Klubu Małego Czytelnika

„Biedronka siedem kropek miała: pierwszą od rosy dostała, drugą od słonka złotego...”

Dlaczego biedronka nie ma ogonka? Jakiego koloru mogą być biedronki? Czy liczba kropek określa wiek biedronki? Na te i na inne pytania szukaliśmy odpowiedzi na kolejnym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika. Po wysłuchaniu bajki Wiesława Drabika  „Co biedronka wie o ogonkach”,   wspólnie odkrywaliśmy sekrety i tajemnice tych malutkich, kolorowych chrząszczy. Do słów wiersza Jana Sztaudyngera „Kropki biedronki” dzieci ułożyły kropeczki na sylwetce biedronki. Razem z biedronką Emilką zaśpiewały piosenkę „Tylko biedronka nie ma ogonka”. Na zakończenie spotkania techniką origami powstały wesołe biedroneczki.

Dziękujemy Emilce Grabowskiej i jej mamie za słodycze i urocze, małe biedroneczki:)