Narodowe Czytanie 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania będzie obchodzona w naszej bibliotece w przeciągu całego tygodnia. Zainaugurowaliśmy ją 10 września podczas spotkania, na które przybyli miłośnicy klasyki małej prozy polskiej, a wśród nich m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubawie wraz z opiekunami. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną o autorach i nowelach wybranych przez Prezydenta RP na tę okazję. Zanim zaczęliśmy czytać, wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego i zaczęło się…Narodowe Czytanie 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie. Pierwszego dnia przeczytaliśmy Katarynkę Bolesława Prusa i Dym Marii Konopnickiej. Drugiego dnia Dobrą Panią Elizy Orzeszkowej. Lektury te były bardzo wzruszające. Wzruszająca była również cisza, która towarzyszyła czytaniu. Świadczy to o szacunku i refleksyjności w odbiorze klasyki literatury polskiej.

Póki co, dziękujemy Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania oraz czytającym wybrane lektury.

cdn.