Przedszkolaki w Bibliotece

Dzień pluszowego misia przypadający 25 listopada to jedno w ważniejszych świąt nietypowych w bibliotecznym kalendarzu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie opanowały naszą bibliotekę. W dniach 21- 22.11 oraz 24.11 przedszkolaki z gr. „Pingwiny”, „Tygryski” , „Motylki” odwiedziły nasza bibliotekę. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały prawdziwą historię Święta Pluszowego Misia, odgadywały zagadki obrazkowe o znanych misiach.  Wysłuchały wierszy o misiach oraz opowiadania pt. „Niedźwiedź polarny Snowbert”. Następnie odwiedziły oddział dla dzieci, w którym dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała książki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z misiami, jak również  słodkich upominków.